Contest Photos
 Pilots and Officials
 12-th FAI WAAC 2016 at Radom-Sadków
 Aeroklub Radomski : 4-14 August 2016


Volker FUCHS
Extra 300L OE-CFV
Austria


Alexander VAN DEN BROECK
Extra 330SC OO-VVV
Belgium


Wim SOENS
Extra 330SC OO-VVV
Belgium


Marcio OLIVIERIA
Extra 300L SP-ACM
Brazil


Benoit FAICT
CAP 232 F-GRPA
France


Jean-Max VAUTIER
Extra 330SC F-HSDA
France


Loic LOVICOURT
Extra 330SC F-HSDA
France


Nicolas DURIN
AVA 432 MXS F-PRNJ
France


Romain VIENNE
CAP 232 F-GRPA
France


Thomas LIBAUD
Extra 330SC F-HSDA
France


Alan CASSIDY
Extra 330SC F-HLAS
Great Britain


Chris BROOK
Extra 330SC G-IISC
Great Britain


David THOMSON
CAP 232 OH-SKA
Great Britain


Paul BRICE
Extra 330SC G-IISC
Great Britain


Paul TOMLINSON
CAP 232 OH-SKA
Great Britain


Dietke CLAUSS
Sukhoi 29 D-ETGE
Germany


Kathi SUTHAU
XA-42 D-EZAK
Germany


Rainer BERNDT
Extra 330LX D-EXBR
Germany


Kenny Ting CHIANG
Extra 330SC F-HLAS
Hong Kong


Donaldas BLEIFERTAS
Sukhoi 31M LY-DON
Lithuania


Eltonas MELECKIS
Sukhoi 31M LY-DON
Lithuania


Gerrit NIJS
Extra 330SC F-HLAS
Luxembourg


Adrian SZUMAN
Extra 330SC D-EWTW
Poland


Artur STRĄCZEK
Extra 300S N80LA
Poland


Marek CHOIM
Extra 330SC G-IIHI
Poland


Piotr SZCZEPAŃSKI
Extra 330SC D-EXTW
Poland


Rafał PRZYBYLAK
Extra 300L SP-ACM
Poland


Robert KOWALIK
Extra 300S N80LA
Poland


Andrei Mihai SERBU
Extra 330SC YR-EXA
Romania


Cristian IORGOV
Extra 330SC YR-EXA
Romania


Daniel STEFANESCU
Extra 330SC YR-EXB
Romania


George Florin ROTARU
Extra 330SC YR-EXB
Romania


Dimitry SAMOKHVALOV
Extra 330LC RF-00122
Russian Federation


Igor POPOV
Extra 330SC RA-01818
Russian Federation


Mikhail BEZDENEZHNYKH
Extra 330LC RF-00122
Russian Federation


Natalia POPOVA
Extra 330SC RA-01818
Russian Federation


Roman OVCHINNIKOV
Extra 330LC RF-00122
Russian Federation


Sergei GONCHAROV
Extra 330LC RF-00122
Russian Federation


Vasiliy PLOTNIKOV
Extra 330SC RA-2136G
Russian Federation


Vladimir KOTELNIKOV
Extra 330LC RF-00122
Russian Federation


Bohuslav MEDVEC
CAP 231 D-ELRM
Slovakia


Ralf SINGMANN
CAP 231 D-ELRM
Slovakia


Viliam HRNKO
CAP 231 D-ELRM
Slovakia


Igor SHCHUTSKYI
Extra 330SC UR-GOR
Ukraine


Oleksandr DIVYEYEV
Sukhoi 31M UR-TOP
Ukraine


Tamara DOVGALENKO
Extra 300L UR-WOV
Ukraine


Valerii NALYVAIKO
Sukhoi 31M UR-TOP
Ukraine


Viktor GORBACHENKO
Sukhoi 31M UR-TOP
Ukraine


Volodymyr PRYSYAZHNYUK
Extra 330SC UR-GOR
Ukraine


Arthur WILDER
Extra 300S N919GM
United States


Cameron JAXHEIMER
Extra 330LX N330JX
United States


Craig GIFFORD
Panzl S-330 N330CG
United States


Foster BACHSCHMIDT
Extra 330SC N330FB
United States


John WACKER
Extra 300S N919GM
United States


Mark FULLERTON
Panzl S-330 N330CG
United States


Mitch WILD
Extra 300S N919GM
United States


Stanley MOYE
Extra 300S N919GM
United States


Bernard COURTOIS
Contest Judge
France


Madelyne DELCROIX
Jury Member
France


Nick BUCKENHAM
Jury Member
Great Britain


Jürgen LEUKEFELD
Contest Judge
Germany


Miyako KANAO
Contest Judge
Japan


Algis ORLICKAS
Contest Judge
Lithuania


Paweł SZCZEPANOWSKI
Scoring Director
Poland


John GAILLARD
Chief Judge
South Africa


Laszlo LISZKAY
Contest Judge
South Africa


Elena KLIMOVICH
Jury Member
Russian Federation


Oleg SHPOLIANSKIY
Contest Judge
Russian Federation


Pavol KAVKA
Contest Director
Slovakia


Galyna SUPRUNENKO
Contest Judge
Ukraine


Martin FLOURNOY
Contest Judge
United States


Irma JANCIUKIENE
Judges Assistant


JC Le BOULANGER
Judges Assistant


Jeremy MILLER
Judges Assistant


Leif CULPIN
Judges Assistant


Mirosław DANIK
Contest Staff


Naoko AOYAMA
Judges Assistant


Olga ROMASHOWA
Judges Assistant


Peggy RIEDINGER
Judges Assistant


Silvia THÖLE
Judges Assistant


Vladimir RAZHIN
Judges Assistant


Vytas TAUCEVICIUS
Judges Assistant
   

ACRO photo system