Contest Results
 Contest Results: Unlimited - Programme 2~ Unknown 1 - Final
 21st WGAC, Zbraslavice, Czech Republic, 2. 8.- 11. 8. 2018

Ranked by FPS scores    

 Rank Team Pilot Aeroplane Registration Unkwn #1 Totals O/all %
 1 ITA Luca Bertossio Swift S-1 D-6081 1498,09 1498,09 74,163
 2 HUN János Szilágyi Swift S-1 HA-7022 1458,91 1458,91 72,223
 3 GER Moritz Kirchberg Swift S-1 D-3735 1422,16 1422,16 70,404
 4 RUS Vladimir Ilinsky Swift S-1 RA-0421A 1413,71 1413,71 69,986
 5 GER Eugen Schaal Swift S-1 D-8139 1406,63 1406,63 69,635
 6 HUN Ferenc Toth Swift S-1 HA-7022 1403,72 1403,72 69,491
 7 AUT Siegfried Mayr Swift S-1 OE-5554 1367,80 1367,80 67,713
 8 CZE Přemysl Vávra Swift S-1 OK-2151 1353,07 1353,07 66,984
 9 GER Eberhard Holl Swift S-1 D-9630 1325,05 1325,05 65,596
 10 POL Jan Makula Swift S-1 SP-3529 1260,01 1260,01 62,377
 11 AUT Gabriel Stangl MDM-1 Fox OE-5666 1246,33 1246,33 61,699
 12 POL StanisŁaw Makula Solo Fox SP-8000 1219,68 1219,68 60,380
 13 AUT Bernhard Behr Swift S-1 OE-5554 1212,32 1212,32 60,016
 14 GER Michael Spitzer MDM-1 Fox D-1187 1210,59 1210,59 59,930
 15 CZE Miroslav Červenka Swift S-1 OK-2151 1145,73 1145,73 56,719
 16 CZE Lucie Pešková Swift S-1 OK-2151 1120,15 1120,15 55,453
 17 USA Eric Lentz-Gauthier Swift S-1 SP-3529 1114,42 1114,42 55,169
 18 POL Piotr Lewandowski Swift S-1 SP-3529 1112,14 1112,14 55,057
 19 GER Sebastian Dirlam MDM-1 Fox D-1187 1058,57 1058,57 52,404
 20 CZE Miroslav Černý Swift S-1 OK-2100 1054,22 1054,22 52,189
 21 HUN Janos Sonkoly Swift S-1 HA-7022 1050,64 1050,64 52,012
  RUS Georgy Kaminskiy Swift S-1 RA-0421A 0,00 0,000
Contest Director: Vladimír Machula (CZE), Contest Chief Judge: Philippe Kuechler (SUI), Scoring Director: Lenka Rejentová (CZE), Flight Director: Tomáš Jung (CZE).
Judges:  J1 -
Steff Hau (GER), J2 - Tamara Dovgalenko (UKR), J3 - Maciej Białek (POL), J4 - Bernard Courtois (FRA), J5 - Zuzana Danihelová (CZE), J6 - Bela Guraly (HUN), J7 - MyiakoKanao (JPN), J8 - Alain Dugas (FRA).
Judges  Assistants: Georg Dörder, Martin Wörndl, Galyna Suprunenko, Jerzy Wiśniewski, Rémy Louvel, Juraj Danihel, Istvan Fazekas, Olga Romashova, Florence Charbonie.
Jury  members: Manfred Echter (GER), Madelyne Delcroix (FRA), Jerzy Makula (POL).
Other  key staff: Director Assist.-Tomáš Zemánek, Towing-Petr Hucl, Scoring Assist.-Pavla Novotná, Flight Dir. Assist.-Jan Florián, Runner-J. Rozlivka, O. Volný, Video-J. Šutka, M. Červený, Info Office-Lenka Durasová, Info Office-Kateřina Povšíková, Driver- Adam Hájek, Towing-Kateřina Půlpánová.
 FairPlay System explanations

ACRO Version 4.3 Build: 03.08.18