Contest Results
 Contest Results: Unlimited - Programme 4~ Unknown 2 - Final
 21st WGAC, Zbraslavice, Czech Republic, 2. 8.- 11. 8. 2018

Ranked by FPS scores    

 Rank Team Pilot Aeroplane Registration Unkwn #2 Totals O/all %
 1 ITA Luca Bertossio Swift S-1 D-6081 1479,70 1479,70 75,882
 2 HUN Ferenc Toth Swift S-1 HA-7022 1459,77 1459,77 74,860
 3 GER Eugen Schaal Swift S-1 D-8139 1428,81 1428,81 73,272
 4 CZE Přemysl Vávra Swift S-1 OK-2151 1428,37 1428,37 73,250
 5 GER Moritz Kirchberg Swift S-1 D-3735 1424,28 1424,28 73,040
 6 USA Eric Lentz-Gauthier Swift S-1 SP-3529 1395,41 1395,41 71,560
 7 AUT Siegfried Mayr Swift S-1 OE-5554 1359,92 1359,92 69,740
 8 GER Eberhard Holl Swift S-1 D-9630 1342,96 1342,96 68,870
 9 CZE Miroslav Červenka Swift S-1 OK-2151 1326,43 1326,43 68,022
 10 HUN János Szilágyi Swift S-1 HA-7022 1272,54 1272,54 65,258
 11 POL Jan Makula Swift S-1 SP-3529 1148,83 1148,83 58,914
 12 AUT Bernhard Behr Swift S-1 OE-5554 1103,44 1103,44 56,587
 13 GER Sebastian Dirlam MDM-1 Fox D-1187 1086,69 1086,69 55,727
 14 RUS Vladimir Ilinsky Swift S-1 RA-0421A 1083,04 1083,04 55,540
 15 POL StanisŁaw Makula Swift S-1 SP-3529 1076,40 1076,40 55,200
 16 HUN Janos Sonkoly Swift S-1 HA-7022 1072,75 1072,75 55,013
 17 GER Michael Spitzer MDM-1 Fox D-1187 1055,12 1055,12 54,109
 18 POL Piotr Lewandowski Swift S-1 SP-3529 1031,02 1031,02 52,873
 19 CZE Lucie Pešková Swift S-1 OK-2151 1003,79 1003,79 51,476
 20 AUT Gabriel Stangl MDM-1 Fox OE-5666 983,93 983,93 50,458
 21 CZE Miroslav Černý Swift S-1 OK-2100 933,10 933,10 47,851
Contest Director: Vladimír Machula (CZE), Contest Chief Judge: Philippe Kuechler (SUI), Scoring Director: Lenka Rejentová (CZE), Flight Director: Tomáš Jung (CZE).
Judges:  J1 -
Steff Hau (GER), J2 - Tamara Dovgalenko (UKR), J3 - Maciej Białek (POL), J4 - Bernard Courtois (FRA), J5 - Zuzana Danihelová (CZE), J6 - Bela Guraly (HUN), J7 - MyiakoKanao (JPN), J8 - Alain Dugas (FRA).
Judges  Assistants: Georg Dörder, Martin Wörndl, Galyna Suprunenko, Jerzy Wiśniewski, Rémy Louvel, Juraj Danihel, Istvan Fazekas, Olga Romashova, Florence Charbonie.
Jury  members: Manfred Echter (GER), Madelyne Delcroix (FRA), Jerzy Makula (POL).
Other  key staff: Director Assist.-Tomáš Zemánek, Towing-Petr Hucl, Scoring Assist.-Pavla Novotná, Flight Dir. Assist.-Jan Florián, Runner-J. Rozlivka, O. Volný, Video-J. Šutka, M. Červený, Info Office-Lenka Durasová, Info Office-Kateřina Povšíková, Driver- Adam Hájek, Towing-Kateřina Půlpánová.
 FairPlay System explanations

ACRO Version 4.3 Build: 03.08.18